Siber Güvenlik Alanında En Çok Kullanılan Araçlar

Webgelisim yalnızca Siber Güvenlik hakkında bilgi edinmek için eğitim amaçlıdır. Herhangi bir suçtan sorumlu değilim. Benim ana amacım Siber Güvenlik , Bilim ve Teknoloji hakkında farkındalık yaratmaktır.

Nmap -Network Mapper

popüler ve ücretsiz açık kaynaklı hacker aracıdır.Genellikle keşif ve güvenlik denetimi için kullanılır.

Ağ envanteri için kullanılır, açık portları incelemek, servis yükseltmesini yönetmek ve ayrıca ana bilgisayar veya hizmet çalışma süresini incelemek için kullanılır.

avantajları, yönetici kullanıcının ağın ve ilişkili düğümlerin yama gerektirip gerektirmediğini izleyebilmesidir.

Haschat – Şifre Kurtarma Aracı

Kendi kendini ilan eden dünyanın en hızlı şifre kurtarma aracıdır. En karmaşık parolayı bile kırmak için tasarlanmıştır. Artık Linux, OS X ve Windows için ücretsiz bir yazılım olarak yayınlandı.

Metasploit – Exploit Framework

Son derece ünlü bir hackleme datası veya pentesting. Farklı görevleri yürütmek için kullanılan bilgisayar korsanlığı araçları koleksiyonudur. Güvenlik açıkları hakkında gerekli bilgileri veren bir bilgisayar önem derecesi çerçevesidir. Siber güvenlik uzmanları ve etik hackerlar tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Acutenix Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı

Web sitenizi tarar ve web uygulamanızı izler ve tehlikeli SQL enjeksiyonlarını tespit eder.Bu, işletmenizi bilgisayar korsanlarından korumak için kullanılır.

blank

Aircrack-ng – Wifi Tarama

Bu araç, WiFi hackleme aracı arasında sınıflandırılır. Wireless Specefic Programına yeni başlayanlar için tavsiye edilir. Bu araç doğru kullanıldığında çok etkilidir.

blank

Wireshark – Ağ Dinleyici

Test edenin ağ üzerinden aktarılan paketleri kaptırmasına ve izlemesine izin veren bir ağ analizörüdür. Bir sızma testi uzmanı veya siber güvenlik uzmanı olmak istiyorsanız, wireshark’ın nasıl kullanılacağını öğrenmeniz gerekir. Ağları inceler ve engel ve izinsiz girişleri giderir.

blank

Putty

Bir hacker için çok faydalı bir araç mıdır, ancak bir hackleme aracı değildir. Bilgisayarın uzaktan bağlanmasına yardımcı olabilecek Ssh ve Telnet için bir istemci görevi görür. Ayrıca, SSH tünellemesini güvenlik duvarlarını baypas etmek için taşımak için de kullanılır. Yani, bu aynı zamanda bilgisayar korsanları için en iyi hackleme araçlarından biridir

blank

THC Hydra

En iyi şifre kırıcı araçlardan biridir ve operatif ve son derece deneyimli geliştirme ekibinden oluşur. Bir giriş sayfasında çeşitli şifre kombinasyonlarını denemek için diktoner veya bruteforce saldırısını kullanacak olan hızlı ve istikrarlı Ağ Oturum Açma Hacking Araçlarıdır. klasör şifre kırma.

blank

Nessus

Tennable Network Security tarafından geliştirilmiş tescilli bir güvenlik açığı tarayıcısıdır. 2000,2003,2006’da güvenlik araçları anketinde ilk sırada yer alan anketlere göre Nessus, dünyanın en popüler güvenlik açığı tarayıcısıdır.

blank

Ettercap

Bir ağ koklama aracıdır. Ağ koklama, paket koklayan kuruluşun ağ akışını takip edebildiği kötü niyetli saldırıları izleyen, analiz eden ve savunan bir bilgisayar aracıdır.

blank

John

Sözlük saldırılarını gerçekleştirmek için kullanılan ücretsiz, ünlü bir şifre kırma kalem test aracıdır. Başlangıçta Unix OS için geliştirilmiştir. Ripper, iyi bir isme sahip olduğu için ödüllendirilmiştir. Bu araçlar, sözlük saldırılarına farklı değişiklikler yapmak için de kullanılabilir.

blank

Burp Suite

Bazı gelişmiş özelliklere sahip bir ağ güvenlik açığı tarayıcısıdır.Siber güvenlik üzerinde çalışıyorsanız önemli bir araçtır. Sadece ağ için değil istemci ile sunucu arasına girerek belirli verileri değiştirmemize olanak sağlar.

blank

Owasp Zed Attack Proxy Projesi

ZAP olarak kısaltılır ve Zed Attack Proxy popüler OWASP projeleri arasında yer alır.Web Uygulamalarında güvenlik açıklarını bulmak için kullanılır.Bu hacking ve penetest aracı kullanımı çok kolay ve aynı zamanda çok etkilidir.OWASP topluluğu Siber Güvenlik ile çalışanlar için mükemmel bir kaynaktır.

blank

Maltego

Bir kuruluşun faaliyet gösterdiği işletmeye veya yerel ortama genel bir siber tehdit resimleri sunmak için tasarlanmış bir platformdur. Paterva tarafından geliştirilen açık kaynaklı istihbarat ve adli tıp için kullanılır.Etkileşimli bir veri madenciliği aracıdır.


Bunlar, önemli verileri çalmak, wi-fi korsanlığı, Web sitesi korsanlığı, Güvenlik Açığı Tarama ve boşlukları bulma, Bilgisayar korsanlığı, Kötü Amaçlı Yazılım Taraması vb. İçin izinsiz erişim elde etmek için penetrasyon testi için çok yararlı olan En İyi Hacking Araçları ve Uygulamasıdır.

blank

Diğer Konularımız :

Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur ?

Msfvenom Nedir ?

Ağ Güvenliği Nasıl Sağlanır ?


One thought on “Siber Güvenlik Alanında En Çok Kullanılan Araçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir