İnstagram Keşfete Nasıl Düşerim ?

Günümüzde oldukca yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagram ‘da hesabımız keşfete nasıl düşer ? Onu anlatacağız. Lütfen okumaya devam ediniz.

instagram keşfete düşmek

GÖNDERİ AÇIKLAMASI NASIL OLMALI ?

Hepimiz gönderi açıklamalarına metinler ve garip emojiler koymaktayız. Birçok kişi ise keşfete düşmek için açıklama kısmına birçok etiket atmakta. Bu hesaba zarar vermekedir. Keşfete düşmek yerine hesabınıza spam yani engel getirmenize sebep olur. Bu sebepten dolayı gönderi açıklamalarına 8 etiket’den fazla kullanmamanız önerilir. Açıklama kısmı çok uzun olmamalıdır. Eğer 8’den fazla etiket paylaşmak isterseniz yorum kısmını kullanın. Gönderi altında 8’den fazla etiket (hastag) kullanmayın. Fakat başka hesaplar ile açıklama kısmına etiket vermeyin. Anlaşılır ve keşfete çıkmanızı önler.

DOĞRU ETİKET SEÇİMİ VE KULLANIMI !

Video olarak paylaşım yapıyorsanız kapak fotoğrafını uygun , düzgün boyut ve ilgi çekici bir tasarım yapmalısınız. Kimse sıradan bir video’yu beğenmez. Konuyla alakalı en çok kullanılan etiketler eklemelisiniz. Etkileşim alan etiketler size daha çok takipci , yorum , beğeni getirecektir.

GÖNDERİ KAYDETME SAYISI !

Gönderimizin keşfette düşmesi için en önemli olan bu özellik bizim için oldukca önemlidir. Kaydedilenler özelliği sayesinde gönderileriniz daha çabuk keşfete çıkmakta. Bot gibi etkenler kullanmanız instagram tarafından algılanmakta ve etkisizleştirilmekte. Bu yüzden dolayı gönderi attığınız zaman yan hesaplardan kaydedebilirsiniz. Kendi gönderinizi de kaydedebilirsiniz bunun bir zararı olmayacaktır. Hesabınızda ilk 5 dakikadaki etkileşim oldukca önemlidir. Onun için ilk 5 dakika içinde beğeni yorum ve kaydetme gelirse keşfete düşme olanağınız daha da artacaktır.

Önerilerimi dikkate almanız sizin açınızdan daha iyi olucaktır. Bugünki konumuz bukadardı. Umarım işinize yarayacak bir konu olmuştur. Yorum yapmayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir